slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dnia 14.09.2021r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 1 i 2 na czytelnika biblioteki szkolnej.

Koleżanki i koledzy z klasy VII pod opieką nauczyciela bibliotekarza przygotowali krótkie przedstawienie i wprowadzili młodszych kolegów w zaczarowany świat bajek i baśni. Na scenie pojawiły się krasnoludki, wróżka, Kot w butach, Calineczka, Królowa Książka.

Dzieci zapoznały się także z zasadami korzystania z biblioteki, regulaminem wypożyczania książek, a także zasadami obchodzenia się i poszanowania książki.

Na zakończenie p. bibliotekarz uroczyście pasowała uczniów na czytelników biblioteki szkolnej SP w Bruśniku oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy.

 

W dn. 24 października 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. W klimat baśni wprowadziła dzieci piosenka „Podróż do krainy bajek” przepięknie wykonana przez Oliwię Kuropatwę – Królową Książkę. Królowa Książka pouczyła najmłodszych czytelników, jak należy traktować książki i je szanować. Pomogły jej w tym baśniowe postaci – Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Calineczka, Kot w butach i krasnoludki. Uczniowie kl. V pięknie deklamowali i zachwycili pierwszoklasistów swoimi strojami. Pani bibliotekarka – Magdalena Piwowar-Guo uroczyście pasowała dzieci książką, a pan dyrektor wręczył im dyplomy czytelnika wykonane przez p. Mirosława Kiełbasę oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców. Wcześniej pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz jej bogatymi zasobami. Witamy ich serdecznie w gronie czytelników i wierzymy, że gdy poznają literki przeczytają wiele interesujących książeczek.

slonce umieraKsiążka napisana przez Ewę Cielesz pt. ,,Słońce umiera i tańczy’’ opiera się na ,,międzynarodowej’’ miłości. Opowiada o młodej artystce z Krakowa, na której drodze staje mongolski chłopak o imieniu Ochir. Przypadkowe spotkanie pod sukiennicami, skłania malarkę do stworzenia obrazu pt. ,,Dymitr”. Kolejne spotkania i zbiegi okoliczności sprzyjają narodzeniu się miłości. Dzięki pomocy głównej bohaterki Jagody, Ochir zaczyna swoją karierę muzyczną w zespole Corba. Jego kariera szybko nabiera rozpędu a chłopak zapomina o tym co jest w życiu najważniejsze. Poplątane życie bohaterki w dużej mierze opiera się też na postaciach drugo planowych, które odnoszą swoje wzloty i upadki. Problematyka książki to nie tylko miłość ale i alkoholizm, walka z rakiem, samotność oraz wiele innych wątków które autorka chciała nam przekazać w swoim utworze. Postawa ojca Karola uczy nas brania odpowiedzialności za własne błędy. Ta książka jest przede wszystkim sztuką przebaczania błędów i długiej nieobecności, przeplatana intrygami bliskich, kierujących się chciwością. Pokazuje wiolażycie na wielu płaszczyznach, dzięki czemu łatwiej jest nam zrozumieć ludzkie emocje i uczucia. Wstrząsający wątek śmierci najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki, dodaje książce dramaturgii ale także skłania nas do refleksji na temat życia. Pokazuje nam jak ważne są osoby bliskie naszym sercom i jak wiele znaczy przyjaźń. W końcu nawet proste słowa otuchy usłyszane z ust bliskich nam osób mogą znaczyć tak wiele. Książka jest napisana prostym językiem dzięki czemu miło się ją czyta. Ten utwór może zdecydowanie wiele nauczyć i wnieść w życie czytelnika. Tę książkę mogę zdecydowanie polecić nie tylko nastolatką ale i osobą dorosłym chcącym w miły sposób spędzić czas wolny.

 

 

Dnia 23.05.2019r. w bibliotece szkolnej odbył się VI Szkolny Turniej Gry w Szachy i Warcaby. 20 uczniów z całej szkoły rywalizowało między sobą o tytuł mistrza na kilku etapach, w których wyłoniono najlepszych graczy.

W turnieju gry w szachy:

- Żaba Patryk (kl. IIIGP) - I miejsce

- Żaba Adrian (kl. VSP) - II miejsce

- Sowa Mikołaj (kl. VIII SP) - III miejsce

W turnieju gry w warcaby:

- Laskowski Grzegorz (kl. VIII SP) - I miejsce

- Krawczyk Szymon (kl. V SP) - II miejsce

- Tabiś Tomasz (kl. III GP) - III miejsce

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję, a sponsorowi p. Michałowi Sopale dziękuję za ufundowanie nagród.

Książka Gabrieli Gargaś pt. ,,Taka jak ty’’, to książka powiadająca o przyjaźni na całe życie. Mariona i Karolina przyjaźniły się od zawsze, ich mamy się znały a one urodziły się praktycznie jedna po drugiej. Razem przeżyły dzieciństwo i borykały się z rozterkami miłosnymi. Mariona szczęśliwi zakochała się w Mateuszu który odwzajemnił jej uczucia niestety Karolina została perfidnie wykorzystana przez jej obiekt westchnień. Kiedy dziewczyny dojrzałytaka jak ty to Mariona miała więcej szczęścia w życiu. Poznała Witka w którym się zakochała, zaszła w ciążę i wzięła ślub. Karolina jednak długo szukała sobie partnera, zazdrościła przyjaciółce szczęśliwego życia u boku męża z dwójką dzieci, aż wreszcie poznała Michała. Odkąd pierwszy raz się zobaczyli wiedzieli że są sobie przeznaczeni, 7 miesięcy później wzięli ślub. Dziewczyna zaszła w ciążę niestety podczas porodu doszło do komplikacji przez co Jaś syn Karoliny dostał porażenia mózgowego. Życie Mariony kręciło się wokół męża, dzieci i szycia, aż do czasu gdy poznała Bartka, wdowca 

wiolaz córką Agnieszką. Fascynacja Mariony tym mężczyzna wzrastało każdego dnia a zwykła przyjaźń przerodziła się w coś więcej… W porę jednak zerwała z tą znajomością raniąc przy tym zakochanego Bartka. Polecam tę książkę wszystkim nastolatką bo opowiada przede wszystkim o życiu. Od dzieciństwa, okresu dojrzewania po dorosłość i problemy które mogą spotkać każdego. Opowiada nam o prawdziwej miłości ale i o cierpieniu. Pokazuje nam, że warto doceniać to co mamy bo przez jeden błąd można stracić wszystko. Książka jest wciągająca, miło się ją czyta i wiele nas uczy. Jest pisana prostym językiem dzięki czemu każdy z łatwością ją zrozumie. Myślę że każdy znajdzie w niej coś ciekawego.