slajd4

logon

Smaller Default Larger

Uczniowie ZSP w Bruśniku w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” pod kierunkiem p. A. Średniawy i p. M. Kiełbasy postanowili włączyć się w pomoc dla 5 – letniego Kacpra z Porąbki Uszewskiej. Chłopiec od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje wózka inwalidzkiego.Zorganizowaliśmy na terenie Gminy Ciężkowice zbiórkę plastikowych zakrętek w następujących placówkach: w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach, w Szkole Podstawowej w Bogoniowicach, w Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach, w Zespole Szkół Publicznych w Bruśniku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, na stacji paliw w Bogoniowicach i Rzepienniku Strzyżewskim. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej „Zakrętkowej akcji” dyrektorom szkół: p. Z. Tarasek, p. K. Jackowskiemu, p. M. Muzykowi, p. K. Madejowi, p. A. Burnusowi. Dziękujemy również nauczycielom (szczególnie p. M. Maciaszek) i pracownikom wymienionych szkół za organizację akcji na terenie szkoły, pracownikom stacji paliw w Bogoniowicach i Rzepienniku Strzyżewskim oraz wszystkim osobom dobrego serca, które przyczyniły się do zebrania 242kg zakrętek. Warto również wspomnieć o rekordzistach naszej akcji uczniach Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach - Maciej Tabiś z IVa zebrał 7654 zakrętek, a Daniel Karecki z VIb - 3460. Zostaną one dostarczone rodzicom Kacpra, którzy za równowartość 6 ton zakrętek zakupią wózek inwalidzki dla syna. Wózek nie uzdrowi chłopca, ale sprawi, że życie chociaż trochę będzie dla niego łatwiejsze.

 

3 czerwca 2010 r. w Bruśniku odbył się piknik rodzinny , zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych z okazji Dnia Matki, Ojca i Dziecka. Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. w intencji rodzin odprawioną przez ks. Tomasza Bazułę, po czym p. dyrektor Kazimierz Madej otworzył II piknik rodzinny, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. W dalszej kolejności młodsze dzieci zaprezentowały swoim rodzicom „Baśniowe przedstawienie” zaś młodzież montaż słowno – muzyczny o potędze miłości rodzicielskiej. Po części oficjalnej rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym nastąpiły skecze „Nasza klasa”, „Randka w ciemno” oraz kabaretowy spektakl „Kopciuszek 2010”. Tę część pikniku zakończył występ szkolnego zespołu tanecznego. Atrakcją pikniku była loteria fantowa zakończona losowaniem nagród głównych, ufundowanych przez następujących sponsorów: DVD, filtr do wody – firma „Magura” z Bruśnika, farby – firma „Budimet” z Bobowej, duża pluszowa maskotka – sklep „Niemowlak” z Ciężkowic. Dziękujemy również innym sponsorom, którzy ofiarowali fanty na loterię: „ABC dla domu” z Ciężkowic, „Kleks” z Ciężkowic, Sklep chemiczno – przemysły p. R. Gaja, „Hit – Pol” p. M. Króla, Kwiaciarnia „Akebia” z Ciężkowic, sklep „Domino” p. H. i R. Śmietka, Firma „Rolmięs” z Ciężkowic, , Sklep spożywczo – mięsny p. W. Cygana, Agnieszka Żaba – Borkowska, Parafia Rzymsko – Katolicka z Bruśnika, „Zajazd Ostoja” z Bobowej. Szczególną atrakcją dla dzieci była trampolina a dla całych rodzin konkurencje sportowe i zręcznościowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi i słodyczami. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z oferty szkolnego bufetu z ciastem, kiełbaskami, lodami, napojami itp. Wieczorem dorośli uczestnicy festynu udali się do remizy OSP na zabawę taneczną, gdzie w rytm muzyki zespołu „Klimat” z Bruśnika bawili się do samego rana. Tegoroczny piknik był okazją do wyśmienitej zabawy dla całej rodziny. Dobremu humorowi sprzyjała również piękna, słoneczna pogoda. Dziękujemy sponsorom, nauczycielom, rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tegorocznego pikniku. Mamy nadzieję, że idea wspólnej rodzinnej zabawy na piknikach szkolnych będzie kontynuowana w następnych latach.

 

Dnia 02.06.2010r. w Szkole Podstawowej i w Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach odbył się charytatywny spektakl o charakterze kabaretowym "Kopciuszek 2010" przygotowany przez p. Grażynę Bartoszek i p. Annę Średniawę. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IV - VI szkoły podstawowej i I gimnazjum, w tym kilkanaście przepięknie umalowanych przez fachowe wizażystki - p. Magdalenę Piwowar-Guo i p. Annę Hołdę byłą uczennicę naszej szkoły. Kreacje aktorskie były również świetne! Oczy przyciągnęła także scenografia wykonana przez p. Annę Średniawę i p. Mirosława Kiełbasę. Sztuka o tym, jak Patryczek - posłowicz szuka żony pouczyła, że mężczyźni jednak wolą skromne, taktowne i delikatne kobiety! Dochód z przedstawienia zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom powodzi. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wsparcie szczytnego celu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.