slajd4

logon

Smaller Default Larger

23 maja 2017odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Szkołę Podstawową w Ciężkowicach- laureata ubiegłorocznej edycji. Naszą placówkę reprezentowali w nim Szymon Krawczyk z kl. III i Laura Karpińska z kl. VI. Pisząc dyktando i rozwiązując testy sprawdzające znajomość zasad pisowni „ zmagali się” z ortografią w dwóch kategoriach wiekowych i odnieśli sukces. Łączna suma zdobytych przez nich punktów dała nam tytuł „ Najlepiej Piszącej Szkoły w Gminie” i przywilej organizowania konkursu w roku przyszłym. Szymon zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i zdobył tytuł „ Gminnego Mistrza Ortografii”.

 

30 maja w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jastrzębi przeprowadzony został XIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Reprezentanci naszej szkoły-Emilia Sowa z kl. III i Kamil Jaje z kl. VI zostali wyłonieni w wyniku eliminacji, których poziom był wysoki. Zgodnie z regulaminem podczas konkursu czytali wylosowany fragment prozy z klasyki literatury dziecięcej oraz wiersz. Kamil w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dnia 25.04.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na przewodnik multimedialny "Wirtualny spacer po stolicy Austrii - Wiedeń" - etap szkolny w ramach I Międzygminnego Turnieju dla Gimnazjalistów "Let's go... z językami dookoła świata". Każdy uczeń biorący udział w konkursie miał za zadanie przygotować prezentację multimedialną w formie przewodnika turystycznego prezentującego ważne i ciekawe miejsca będące wizytówką miasta, ukazując urocze zakątki, decydujące o jego niepowtarzalnym klimacie. W naszym przypadku uczniowie wylosowali stolicę Austrii - Wiedeń. Yury w składzie: Anna Samek, Kazimierz Madej i Mirosław Kiełbasa wybrało jedną prezentację, która będzie reprezentowała  naszą szkołę w etapie międzygminnym. Zwycięzcą etapu szkolnego została prezentacja wykonana przez uczennicę klasy II Gabrielę Mastalerz. Gratulujemy i z niecierpliwścią  czekamy na rozstrzygnięcie etapu międzygminnego.

 

Dnia 11.05.2017r. w Gimnazjum w Ciężkowicach Gabriela uczestniczyła w ostatnim dniu turnieju ponieważ zdobyła I miejsce za wyżej opisywaną prezentację pokonując 7 szkół z różnych gmin. Gratuluję.

 

Dnia 04.05.2017r. w bibliotece szkolnej odbył się IV Szkolny Turniej Gry w Szachy i Warcaby. 29 uczniów z całej szkoły rywalizowało między sobą o tytuł mistrza w kilku etapach, w których wyłoniono najlepszych graczy. 

W turnieju gry w szachy:

- Laskowski Grzegorz (kl. VI SP) - I miejsce

- Żaba Patryk (kl. I GP) - II miejsce

- Mróz Dawid (kl. III GP) - III miejsce

 

W turnieju gry w warcaby:

- Zięcina Aleksandra  (kl. II GP) - I miejsce

- Tabiś Tomasz (kl. IGP) - II miejsce

- Kuropatwa Karolina (kl. I GP) - III miejsce

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję sukcesu i zachęcam do brania udziału w kolejnych turniejach. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 9.05.2017r.

 

 Dnia 17.03.2017r. odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja szkoły w składzie: Karolina Mróz, Emilia Zięcina, Aleksandra Zięcina, Natalia Kucharska, Natalia Kuropatwa, Daria Śmiertka, Gabriela Mastalerz, Amelia Soska, Karolina Kuropatwa, Agnieszka Wawrzyńczak oraz Weronika Gnutek wraz z panem Mirosławem Kiełbasą udała się do Ciężkowic na coroczne rozgrywki. Dziewczęta musiały rozegrać trzy mecze: z drużyną z Jastrzębi, Ciężkowic i Zborowic . Pierwszy mecz rozegrał się pomiędzy Bruśnikiem a Jastrzębią i zakończył się remisem 3:3. Następnie dziewczęta z naszego gimnazjum pokonały drużynę z Ciężkowic 8:0. Ostatni, wygrany mecz ze Zborowicami 4:0 zagwarantował naszej drużynie zwycięstwo i awans do kolejnego etapu zawodów jakim są półpowiaty. Serdecznie gratulujemy całej drużynie jak i pani Magdalenie Piwowar-Guo za przygotowanie dziewcząt do zawodów.

 

Dnia 12.01.2017r. na uroczystym apelu odbyło się wręczenie nagród dla uczniów klas I – III gimnazjum publicznego, którzy brali udział w konkursie pt.„Henryk Sienkiewicz – noblista,  wieszcz narodowy, Wielki Rodak, najwybitniejszy pisarz polski XX w. , autor Trylogii… „zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w związkuz ogłoszeniem 2016 roku - Rokiem  Henryka Sienkiewicza.

 Celem konkursu było:

  1. Rozwijanie postaw patriotycznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat życia i twórczości Henryka  Sienkiewicza. 
  2. Upamiętnienie  ważnych  rocznic  przypadających  w  2016  roku:  170  rocznicy  urodzin,  120 rocznicy   pierwszego   wydania   "Quo  vadis"   i   100   rocznicy   śmierci   Henryka Sienkiewicza.
  3. Poznawanie i wykorzystywanie nowoczesnych technik przekazu informacji.
  4. Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.
  5. Kształtowanie umiejętności selekcji informacji i  korzystania z różnorodnych źródeł.

 Uczniowie mieli do wyboru jedną z poniższych kategorii:

  1.  Prezentacja  multimedialna - (do 30 slajdów, czas 10 minut) na temat twórczości Henryka Sienkiewicza, w której ostatni  slajd  powinien  zawierać  bibliografię (spis  materiałów wykorzystanych przy tworzeniu prezentacji, łącznie z adresami stron www) – praca indywidualna.
  2. Film - (max 10 minut), w którym autorzy filmu przedstawią trzy sceny obrazujące twórczość Henryka Sienkiewicza. – praca zbiorowa do 4 osób.
  3. Fotografia - „sleeveface”  oraz  inne, na  których  znajduje  się  wybrana  książka  Henryka  Sienkiewicza, wizerunek autora bądź bohatera jego książek. – praca indywidualna.

 Jury w składzie: Anna Samek, Grażyna Bartoszek, Kazimierz Madej wyłoniło, drugie i trzecie miejsce, uwzględniając następujące kryteria:

  1. Zgodność treści prac  z hasłem przewodnim konkursu.
  2. Poprawność merytoryczna zamieszczonych w pracach  informacji.
  3. Poprawność ortograficzna stylistyczna, językowa i edycyjna.
  4. Innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu.
  5. Walory edukacyjne i popularyzatorskie.
  6. Ogólne wrażenie estetyczne.

Drugie miejsce w kategorii - prezentacja multimedialna zajęłaAmelia Soska- uczennica klasy I GP, trzecie miejsce w kategorii - prezentacja multimedialna zająłDawid Mróz- uczeń klasy III GP. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i przygotowanie prac. Panu Michałowi Sopali dziękuję za ufundowanie nagród dla uczniów.