slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dnia 4 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Zborowicach odbyła się czwarta już edycja Gminnego Turnieju Profilaktycznego pod hasłem „Odkrywaj nowe pasje”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice  Pan Zbigniew Jurkiewicz. Celem turnieju było promowanie zdrowego stylu życia, a także kształtowanie i promowanie pozytywnych i wartości wśród dzieci  i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-III (SP) Wiktoria Kucharczyk, Bartosz Jamka, Zuzanna Żaba. Dzieci wykonały piosenkę „Śpiewaj z nami – stop przemocy” i zajęły I miejsce w swojej kategorii. Piosenkę „Śpiewaj, ciesz się, śmiej, życie bez nałogów miej” zaśpiewały Laura Karpińska i Roksana Borkowska. Dziewczynki reprezentowały klasy IV-VI SP i zajęły III miejsce w swojej kategorii. Gimnazjaliści z Bruśnika – Angelika Chorąży, Natalia Kucharska i Dawid Pastuszka przygotowali scenkę „Nie błądź – miej pomysł na życie”, której celem było pokazanie, jak zgubne mogą być skutki niewłaściwego korzystania z Internetu. Uczniowie zajęli III miejsce w swojej kategorii. Na końcu zaprezentowały się gimnazjalistki Natalia Kucharska i Justyna Śmiertka, które wykonały piosenkę „Pomysł na życie”. Uczennice zajęły II miejsce w tej kategorii. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego „Dzieje ziem polskich i losy Polaków w latach 1795 - 1914  – na tle wydarzeń z historii powszechnej”, zajmując w obwodzie tarnowskim:

  1. I miejsce Krzysztof Brończyk klasa III GP
  2. VIII miejsce Dawid Pastuszka klasa II GP

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego kuratoryjnego konkursu tematycznego "Upadek I Rzeczypospolitej. Napoleońskie nadzieje i ład wiedeński (1764-1815). U podstaw społeczeństwa obywatelskiego":

  1. Krzysztof Brończyk klasa III GP
  2. Natalia Kucharska klasa I GP
  3. Natalia Jurkiewicz klasa I GP

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego kuratoryjnego tematycznego konkursu biblijnego "Z mądrością Proroków przez życie":

  1. Krzysztof Brończyk klasa III GP

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego:

  1. Dawid Pastuszka klasa II GP

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego „Każde pożegnanie ma coś ze śmierci, każde ponowne spotkanie coś ze zmartwychwstania”:

  1. Justyna Śmiertka klasa II GP

Osiągnięcia naszych uczniów na szczeblu gminnym:

 

Osiągnięcia artystyczne uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Wokalno – Instrumentalnym:

 

 

Osiągnięcia uczniów w X Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Barana:

Osiągnięcia sportowe:

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bruśniku chętnie biorą udział w zawodach sportowych. W ciągu trzech jesiennych miesięcy roku szkolnego dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: biegi przełajowe, piłka halowa dziewcząt, tenis stołowy.

17.09.2014 roku odbyły się w Ciężkowicach gminne biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów (SP 8 dziewcząt i 9 chłopców, gimnazjum 4 dziewczęta i 5 chłopców). Etap gminny biegów przełajowych pozwolił na wyłonienie siedmiu najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do   powiatowych biegów przełajowych w Tarnowie.

W finale wojewódzkim biegów przełajowych, który odbył się 08. 10. 2014 roku w Nowym Sączu, Zespół Szkół w Bruśniku godnie reprezentował uczeń klasy IV – Jacek Dziubaczka.

Dużym sukcesem zakończył się dla  naszej szkoły turniej piłki halowej dziewcząt.  Zarówno etap gminny w Ciężkowicach, jaki i rywalizacja półpowiatowa w Czermnej przyniosła naszym zawodniczkom  zasłużone I miejsce na podium. Dzięki temu nasze dziewczęta wystąpiły w finale powiatu, który odbył się w Tuchowie i  ostatecznie stanęły  na trzecim miejscu podium.  Świetnej drużynie dziewcząt gratulujemy sukcesu.

Nasi uczniowie także z powodzeniem wzięli udział w zawodach tenisa stołowego. 13. 11. 2014  i 14. 11. 2014 w Ciężkowicach rozegrany został gminny turniej tenisa stołowego  dla szkół podstawowych i gimnazjum. Dziewczęta grupowo zajęły III miejsce, natomiast chłopcy  zajęli grupowo V miejsce.

Dodatkowo Dominik Kuropatwa (klasa VI) w zawodach indywidualnych zajął IV miejscei tym samym zakwalifikował się do  półpowiatów w Zakliczynie.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas zmagań sportowych.

GRAMmy na TAK! to konkurs muzyczny organizowany przez Zespół Szkół im.  bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku  k. Nowego Sącza. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich. Dzięki niemu dzieci i młodzież mogą zaprezentować swoje zdolności muzyczne szerszemu gronu odbiorców. Ponadto zmagania konkursowe motywują młodych artystów do systematycznego doskonalenia swego talentu. W tym roku finał konkursu odbył się dwudziestego drugiego listopada. Naszą szkołę reprezentowały dwie utalentowane wokalistki: Natalia Kucharska (I gimnazjum) i Justyna Śmiertka (II gimnazjum). Dziewczęta pewnie  zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu. W drugim etapie zmagań konkursowych jurorzy przesłuchali 18 finalistów i docenili występ Natalii Kucharskiej,  przyznając jej  wyróżnienie. Dodatkową nagrodą dla naszych uczennic był udział w koncercie gwiazdy konkursu – Łukasza Zagrobelnego. Natalii i Justynie gratulujemy i życzymy w przyszłości nagrody GRAMMY!