slajd4

logon

Smaller Default Larger

„Nie ma tajemnic sukcesu. Jest wynikiem przygotowania, ciężkiej pracy i uczenia się na porażce”

Colin Powell

 

 

20 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach odbył się Gminny Turniej ,,Ciężkowice: od historii – przez ekologię – do rozwoju”. Jego celem było upamiętnienie ważnych wydarzeń z dziejów miasta: rocznicy nadania praw miejskich oraz ich odzyskania.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę uzyskali wysokie wyniki w różnych dziedzinach.

W konkursie wiedzy historycznej pt. ,,Ciężkowice- moje miasto” uczennica klasy VIII – Oliwia Kuropatwa zdobyła III miejsce, natomiast Martyna Kuropatwa z klasy VII – wyróżnienie.

Drugim konkursem był test z wiedzy przyrodniczej i ekologicznej: ,,Ciężkowice: nasza gmina- nasze środowisko”. Uczennice klasy VIII: Monika Bania i Oliwia Kuropatwa zdobyły wyróżnienie. Do III miejsca zabrakło im jednego punktu. Z tych dwóch konkursów szkoła uzyskała 62 punkty, co dało jej II miejsce w gminie (po Ciężkowicach).

Turniej obejmował również dziedziny plastyczne. W kategorii klas młodszych należało wykonać pracę plastyczną ukazującą urokliwy zakątek naszej gminy. Tutaj również pojawił się sukces - uczennica klasy III – Zofia Gucwa uzyskała III miejsce.

Uczniowie klas starszych wykonywali makietę, przedstawiającą Ciężkowice w przyszłości. Na etapie gminnym szkołę reprezentowała piękna praca Martyny Łaskawskiej.  

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.