7 maja 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciężkowicach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Recytatorski. Wzięły w nim udział dwuosobowe reprezentacje szkół wyłonione w szkolnych konkursach pięknego czytania w kategoriach klas I-III oraz IV-VI. Do głównych celów tego corocznie organizowanego wydarzenia należą m.in. rozwijanie i utrwalanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, rozwijanie zdolności recytatorskich i uzdolnień językowych, a także uczenie zasad zdrowej rywalizacji.
Podczas konkursu uczniowie klas I-III mieli za zadanie przeczytać losowo wybrany fragment książki ,,Karolcia” Marii Krüger, a następnie udzielić odpowiedzi na dwa pytania dotyczące treści przeczytanego fragmentu. W dalszej części zmagań każdy uczestnik recytował wybrany przez siebie wiersz Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy.
Uczniowie klas IV-VI czytali fragmenty psychologicznej powieści dla młodzieży pt. ,,Inna?” Ireny Jurgielewiczowej. Jury konkursowe zadawało po dwa pytania, z czego pierwsze dotyczyło przeczytanego fragmentu, a drugie całości utworu. Następnie wszyscy uczestnicy recytowali wybrany przez siebie wiersz księdza Jana Twardowskiego.
Naszą szkołę reprezentowali Szymon Sz. z klasy II oraz Wiktoria Ż. z klasy IV. Oboje z wielkim zaangażowaniem i odwagą rywalizowali z innymi uczniami o zdobycie wysokiego miejsca w konkursie. Z dumą możemy ogłosić, iż Szymon zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Wiktoria otrzymała dyplom za udział.
Serdecznie gratulujemy Szymonowi i Wiktorii wspaniałego udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.





