slajd4

logon

Smaller Default Larger

gabrmasKsiążka Cassandry Clare pt. ,,Miasto niebiańskiego ognia" jest szóstą a zarazem ostatnią częścią cyklu ,, Dary anioła". Nazwa serii wzięła się od przedmiotów, które anioł zesłał stworzonej przez siebie rasie ludzkiej.

Książka opowiada o parze Nocnych Łowców, którzy wraz z przyjaciółmi ryzykują życie, aby pokonać wroga. Wszystko to działo się zimą w Los Angeles.

Jest to rewelacyjna powieść fantastyczna dla młodzieży i nie tylko. Przygody bohaterów sprawiały, że śmiałam się i płakałam równocześnie. Ich problemy stawały się moimi problemami.

Jace i spółka mają za zadanie powstrzymać demonicznego brata Clary, Sebastiana, przed zniszczeniem gatunku Neflim. Po masie ataków na instytuty Nowy Jork nie jest już bezpieczny i bohaterowie są zmuszeni przenieść się do rodzinnego miasta Nocnych Łowców, Idryrec3su. Jedynym sposobem, aby powstrzymać Sebastiana, jest użycie niebiańskiego ognia, który płynie w żyłach Jace'a. Ten wciąż walczy o kontrolę nad nim, by użyć go jako broni. Clary i jej przyjaciele są gotowi zrobić wszystko, aby uratować ich świat przed zniszczeniem. 

Akcja książki nie znudzi nikogo. Jest wartka, dynamiczna, pełno w niej nieoczekiwanych zwrotów. Powieść czyta się jednym tchem i nie można sie od niej oderwać. 

Na łatwość czytania wpływa także lekki, swobodny styl. Język jest doskonale dobrany do temperamentu, wieku i wykształcenia postaci. Świetne, dowcipne dialogi i barwne opisy są dodatkowym atutem.

Podsumowując - książka ,, Miasto niebiańskiego ognia " Cassandry Clare bardzo mi się podobała. Czytałam ją z prawdziwą przyjemnością. Bardzo żałuję, że to już koniec przygód Clary i Jace'a, ale mam nadzieję, że pisarka nie pozwoli nam o nich szybko zapomnieć. Jest to znakomita lektura nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych.