slajd4

logon

Smaller Default Larger

PROJEKT EDUKACYJNY „PRZYJACIELE ZIEMI”.

W obliczu rosnących wyzwań związanych z ochroną naszej planety, edukacja ekologiczna nabiera szczególnie istotnego znaczenia. Dzieci, jako przyszłe pokolenia, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu świata, który będzie bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Z myślą o przyszłości naszej planety nasza placówka przystąpiła do projektu edukacyjnego „ Przyjaciele Ziemi”. Dzięki temu projektowi dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą działać na rzecz ochrony środowiska naturalnego tj. poprzez recykling, oszczędzanie energii, ochronę wód, lasów oraz świadome działanie przeciwdziałające zmianom klimatu. Naszej placówce udało się zrealizować 2 działy z tego projektu a mianowicie: RECYKLING I OSZCZĘDZANIE ENERGII.

MAJOWA ŁĄKA

Podczas tygodnia pod hasłem „MAJOWA ŁĄKA” zachęcaliśmy przedszkolaki do podpatrywania małych zwierzątek na spacerze, obserwowania zachowania owadów.

Dzięki filmom edukacyjnym dzieci mogły dostrzec znaczenie owadów dla przyrody (zapylanie kwiatów), kształciły spostrzegawczość i miały możliwość pokonać uprzedzenia do owadów.

Ćwiczyły małą motorykę podczas wykonywania zadań graficznych, prac plastycznych, wykonywanie sylwet owadów z różnych dostępnych materiałów. Na koniec dzieci zrobiły przepiękne bukiety z kwiatów z łąki.

Dziękujemy za Wasze piękne prace !

Przedstawienie pt. „Kubuś Puchatek” w wykonaniu aktorów z teatru Blaszany Bębenek.

Wycieczka do gospodarstwa pasiecznego „SĄDECKI BARTNIK” w Stróżach.

Dnia 17 czerwca mieliśmy niezwykłą przyjemność odwiedzić gospodarstwo pasieczne o wdzięcznej nazwie „SĄDECKI BARTNIK” usytuowane w malowniczych Stróżach.

Nasi młodzi odkrywcy z grupy Jeżyki oraz klasy I-IV wyruszyli na przygodę, która na długo pozostawi w ich sercach miód słodki jak nektar pszczół. Naszą pierwszą atrakcją był skansen i muzeum pszczelarstwa, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć w plenerze niesamowitą kolekcję barci i uli. To było jak wejście w królestwa pszczół!

Pani przewodnik opowiadała ciekawe historie o życiu pszczół, a dzieci słuchały z zapartym tchem. Dowiedziały się, jak działa społeczność pszczół, jakie są ich role w ulu i jak pracował pszczelarz w dawnych czasach. To prawdziwa lekcja historii i biologii w otoczeniu natury.

Wizyta w „Gospodarskiej Zagrodzie” była również niezwykle fascynująca. Dzieci miały okazję nawiązać kontakt z kozami, które były bardzo chętne do przyjęcia przysmaków od małych gości. To wspaniała lekcja empatii i szacunku dla zwierząt.

Kolejnym etapem naszej przygody była przejażdżka wozem konnym po okolicy. To był moment, który pozostawił niezatarte wrażenie na dzieciach. Jazda w wozie, w otoczeniu przyrody, była niczym podróż w czasie do minionych epok. A potem nadszedł czas na jazdę konną wierzchem.

Nie można też zapomnieć o teatrzyku „Pszczółka i przyjaciele,” który dostarczył dzieciom mnóstwo radości i nauki na temat pszczół. Teatrzyk ten zaprezentował nam fascynujący świat pszczół w sposób dostosowany do dziecięcych zrozumienia.

Na koniec wizyty, dzieci skorzystały z atrakcji miejscowego placu zabaw, gdzie mogły się wyszaleć i połączyć zabawę z nauką. To było niesamowite doświadczenie, które dostarczyło dzieciom mnóstwo wiedzy i radości. Wizyta w „SĄDECKIM BARTNIKU” to podróż do świata natury i tradycji pszczelarskich, która z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Program zajęć Drużyny Kangura 2023/2024.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego brały udział w programie sportowym pt. „Przedszkoliada”.

PRZEDSZKOLIADA.PL, to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, którego jednym z projektów jest czteroletni program zajęć Drużyny Kangura. W PRZEDSZKOLIADA.PL uczestniczy 50 000 dzieci w ponad 300 miastach w Polsce. Czteroletni autorski program zajęć rozrywki ruchowej „Drużyna Kangura” jest projektem rozwijającym i kształtującym u dzieci naturalną potrzebę ruchu teraz i w późniejszych latach, zachęcającym dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na zabawie z przewodnim przyrządem programu czyli piłką i przewodnią postacią fabularną programu, czyli Kangurem PRZEDSZKOLIADA.PL. Dzieci podróżując po świecie, w tym świecie sportu z Kangurem i jego Zwierzo-Przyjaciółmi poznają czym jest wszechstronny rozwój ruchowy, ucząc się podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Paprykowe wyzwanie- projekt „witaminki.”

Kolejnym bohaterem warzywnym poznanym dzięki projektowi „Witaminki” była Papryka Pola.

Dzięki udziałowi w ogólnopolskim projekcie „Witaminki” coraz chętniej przekonujemy się do próbowania warzyw, za którymi wcześniej wielu z nas nie przepadało. W trakcie zajęć badaliśmy jej przekrój i budowę papryki, malowaliśmy za pomocą papryki. Na koniec dzieci zrobiły samodzielnie pyszne kanapki. Oj, było bardzo ciekawie, kolorowo i oczywiście – smacznie!

WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!